Chemiczne środki czyszczące do dywanów i mebli tapicerowanych

Istnieją trzy rodzaje chemicznych środków czyszczących:

Skuteczne pranie dywanu
Skuteczne pranie dywanu

Popularne i specjalistyczne produkty przemysłu chemicznego przeznaczone specjalnie do czyszczenia tekstyliów i mebli. Profesjonaliści (kupuje je wiele hurtowni) i gospodarstwa domowe. Są one sprzedawane w handlu detalicznym do użytku domowego. Czyszczenie standardowe i przyjazne dla środowiska (na bazie roślin). Do czyszczenia dywanów należy używać środków do usuwania plam. Uwielbiają je osoby, które używają chemii gospodarczej do czyszczenia mebli tapicerowanych i tekstyliów.

Nie lubią eksperymentować z domowymi produktami do usuwania plam.

Nie chcesz zrujnować swojej ulubionej sofy przez niewłaściwe czyszczenie. Cenisz swój czas i nie chcesz go marnować na żmudną i nieefektywną pracę. Dostępnych jest wiele środków chemii gospodarczej. Istnieje wiele produktów, które można stosować do pielęgnacji mebli tapicerowanych. Produkty te mają wiele zalet, takich jak niska cena, łatwe pakowanie i dozowanie, bezpieczeństwo i oszczędność.

Płyn do czyszczenia sof

Recepturę środka opracowali Angielscy chemicy. Udało im się stworzyć ekologiczny produkt w płynie, który spełnił oczekiwania konsumentów. Dozowniki w sprayu to wygodne opakowania, które ułatwiają aplikację i rozprowadzanie produktu. Umożliwiają również głęboką penetrację struktury tkaniny, co jest niezbędne do dokładnego czyszczenia.

Właściwości mebli:

 • Szybko, łatwo i skutecznie czyści tapicerkę tekstylną mebli tapicerowanych z wszelkich zabrudzeń.
 • Chroni tkaninę kanapy, nakładając na nią cienką warstwę ochronną.
 • Eliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy i pozostawia przyjemny, lekki zapach świeżości.
 • Dywan i meble mają odświeżający zapach, który eliminuje nieprzyjemne zapachy.
 • Rozjaśniacz optyczny nadaje specjalny połysk i blask jasnej tapicerce i bieli.

Stosowanie środka obejmuje:

 • Przygotowawcze czyszczenie na sucho tapicerki tekstylnej przy użyciu odkurzacza
 • Rozpylić preparat za pomocą rozpylacza, a następnie rozprowadzić go miękką gąbką.
 • Po upływie 1-5 minut przetrzyj powierzchnię wilgotną ściereczką.
 • Wypierz sofę, aby ją wyczyścić

Jak wyczyścić sofę

Na opakowaniu znajdują się informacje dotyczące procedury czyszczenia. Należy uważnie przeczytać wszystkie informacje, w tym ostrzeżenia. Postępuj zgodnie z procedurą czyszczenia, która obejmuje:

 • Odkurzanie wstępne (odkurzacz);
 • Użycie odplamiacza do czyszczenia tłustych i zabrudzonych miejsc.
 • Użycie gotowego do użycia piankowego środka czyszczącego do wyczyszczenia całej powierzchni sofy.
 • Pianę można zastąpić proszkiem do czyszczenia na sucho. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku tapicerki o dużej wilgotności.
 • Tradycyjną metodą jest użycie pianki z szamponem. W tej linii dostępne są również produkty do czyszczenia ręcznego, odkurzania i szampony antybakteryjne.

Ważne: Wybierając szampon, należy unikać przenikania wilgoci do tapicerki. Wilgoć może powodować pleśń, grzyby i uporczywy zapach pogrzebowy.

Czyszczenie proszkowe

Jest to doskonała opcja czyszczenia tapicerki, która nie nadaje się do czyszczenia wodą. Formuła proszku zapewnia delikatne czyszczenie, nie powodując kurczenia się ani deformacji tkaniny. Użyj szczotki z miękkim włosiem, aby równomiernie rozprowadzić produkt na powierzchni. Lekko pocierać zabrudzone miejsca. Po wyschnięciu powierzchni można zebrać kurz za pomocą odkurzacza.

Spray do czyszczenia

Odplamiacz jest dostarczany w wygodnym opakowaniu z rozpylaczem umożliwiającym jego precyzyjne rozprowadzenie. Po rozpyleniu odplamiacza należy pozostawić go na co najmniej 5 minut, a następnie wytrzeć powierzchnię wilgotną szmatką.

Pianka do czyszczenia sofy

Płyn dostępny w butelkach z aerozolem. Produkt może być natychmiast użyty:

 • Wstrząśnij butelką;
 • Rozpyl piankę na odkurzoną wcześniej powierzchnię sofy.
 • Użyj gąbki lub miękkiej szczotki, aby wyszorować powierzchnię. Wysusz piankę do tekstyliów.

Odkurzacz rozpyla wodę na powierzchni i usuwa wszelkie zanieczyszczenia, kurz i brud. W takich warunkach można stosować wyłącznie produkty o dużej prędkości.

Pamiętaj że skuteczne czyszczenie wykładzin biurowych oraz dywanów może dać najlepszy efekt, dzięki zastosowaniu tylko profesjonalnych środków czyszczących.