Dotacja z unii europejskiej na otwarcie sklepu internetowego.

Jak założyć sklep internetowy: Ostateczny przewodnik po sukcesie

Jeśli masz do sprzedania wspaniałe produkty i usługi, sklep e-commerce jest oczywistym wyborem. Szybko staje się on jednym z najpopularniejszych sposobów sprzedaży online – każdego miesiąca ponad 300 milionów ludzi robi zakupy w sieci. Statystyki są jasne: jeśli chcesz zrobić biznes, sprzedaż online jest drogą do celu. Jednak uruchomienie sklepu e-commerce nie jest tak proste, jak stworzenie jednostronicowej witryny i dodanie kilku przycisków PayPal, aby można było przyjmować płatności bezpośrednio z witryny. Istnieją złożoności, o których musisz pomyśleć, zanim zaczniesz. Jeśli to czuje się jak wiele nowych rzeczy do nauki i rozważenia na raz, to dlatego, że jest! Istnieje wiele różnych rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę podczas zakładania sklepu e-commerce.

Czym jest e-commerce?

  Handel elektroniczny to kupno i sprzedaż towarów lub usług za pośrednictwem Internetu. Jest to szeroki termin, który obejmuje wiele różnych rodzajów biznesu. Na przykład, możesz sprzedawać treści (jak ebooki), subskrypcje, usługi, dobra fizyczne, a nawet dobra wirtualne. Jeśli zamierzasz otworzyć sklep internetowy, będziesz chciał się upewnić, że wiesz, czym jest i czym nie jest e-commerce, abyś mógł zrozumieć, w co się pakujesz. Na przykład, e-commerce nie obejmuje takich rzeczy jak zamawianie kanapek na stronie restauracji, rezerwacja taksówki za pomocą aplikacji takich jak Uber, czy nawet zamawianie artykułów spożywczych z Amazon. To wszystko są przykłady zakupów online, ale nie są one e-commerce.

3 narzędzia do zbudowania własnej witryny e-commerce za darmo

Teraz, gdy już wiesz, czym jest e-commerce, być może zastanawiasz się, jak możesz zbudować własną witrynę e-commerce. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz zatrudniać programisty, który zbuduje dla Ciebie sklep internetowy. Istnieje kilka narzędzi, które pozwolą Ci w łatwy sposób zbudować i uruchomić sklep internetowy – bez żadnych kosztów!

Finansowanie z Unii Europejskiej

Jeśli chcesz rozpocząć biznes e-commerce, Unia Europejska może być w stanie pomóc. W ramach unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020, UE finansuje kilka projektów, które skupiają się na poprawie handlu elektronicznego. Celem UE jest wspieranie przedsiębiorców i małych firm, aby mogły one lepiej konkurować w skali globalnej. Jeśli planujesz założyć firmę zajmującą się handlem elektronicznym, możesz mieć dostęp do finansowania z tych projektów. Więcej o dotacjach dla firm możesz przeczytać na blogu. Finansowanie może pomóc w pokryciu kosztów takich jak zatrudnienie konsultantów do spraw strategii e-commerce, porad prawnych, planowania biznesowego i innych. UE poszukuje obecnie przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o dofinansowanie. Aby dowiedzieć się więcej, można odwiedzić stronę internetową UE. Wniosek o dofinansowanie z unii europejskiej dla firmy warto wypełnić z doradcą lub skorzystać z profesjonalnego dorady.

Kredyty na otwarcie sklepu internetowego

Jeśli chcesz otworzyć sklep internetowy, ale nie masz na to funduszy, możesz uzyskać pomoc od rządu. SBA (Small Business Administration) i SCORE (Service Corps of Retired Executives) to organizacje rządowe, które oferują finansowanie i porady dla osób chcących założyć własny biznes. Aby uzyskać to finansowanie, wszystko co musisz zrobić, to udowodnić, że masz ważny i realny biznesplan. Po opracowaniu planu można otrzymać do 5 tys. dolarów dofinansowania. Może to być wykorzystane na pokrycie kosztów założenia sklepu internetowego. Możesz również wykorzystać te fundusze na zatrudnienie konsultanta marketingowego, który pomoże Ci wypromować Twój biznes.

Wnioski.

Jeśli chcesz rozpocząć biznes e-commerce, nie musisz płacić za drogie oprogramowanie ani zatrudniać web developera. Istnieją różne darmowe narzędzia, które pozwalają Ci zbudować własny sklep e-commerce od podstaw. Możesz również uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, jeśli potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu działalności. Jeśli masz produkt lub usługę, którą chcesz sprzedawać online, sklep e-commerce jest świetnym sposobem na dotarcie z Twoimi produktami do milionów potencjalnych klientów.