Jaki typ samochodu powinieneś kupić?

   Najlepsze marki samochodów dla osób kupujących po raz pierwszy: 

Zanim w ogóle pomyślisz o kupnie samochodu, najpierw trzeba rozważyć mnóstwo innych ważnych rzeczy. Czy masz stałą pracę, która pomoże Ci za niego zapłacić? Czy masz wystarczająco dobry kredyt (i godnego zaufania współsygnatariusza, jeśli to konieczne), aby uzyskać finansowanie od dealera lub pożyczkodawcy? Na ile pieniędzy możesz sobie pozwolić każdego miesiąca? Czy są jakieś lokalne podatki, opłaty licencyjne, rejestracja i inspekcje, które mogą być wymagane zanim dealer pozwoli Ci zabrać do domu ten nowy samochód? Jest też drobna kwestia, jaki rodzaj samochodu jest dla Ciebie odpowiedni. Jako kupujący po raz pierwszy, twoje opcje są prawdopodobnie ograniczone. Prawdopodobnie będziesz ograniczony do istniejących wcześniej marek z modelami klasy podstawowej. Choć może to brzmieć jak zła wiadomość, to w rzeczywistości może być błogosławieństwem w ukryciu. Oznacza to, że jeśli jest to Twój pierwszy zakup samochodu, nie będziesz wydawać wszystkich swoich oszczędności na coś, czego jeszcze nie potrzebujesz. I chociaż mogą nie oferować wszystkich dzwonków i gwizdków droższych modeli, większość z tych niedrogich pierwszych samochodów jest wyposażona w funkcje bezpieczeństwa i praktyczną technologię w standardzie.

Toyota

Toyota od dawna jest popularną marką pierwszego samochodu dla wielu pierwszych nabywców. Wynika to z faktu, że marka ta cieszy się reputacją niezawodności, bezpieczeństwa i stosunku jakości do ceny. Toyota Camry, na przykład, jest niedrogim sedanem średniej wielkości, który jest standardowo wyposażony w hamulce przeciwblokujące i kontrolę trakcji, standardową kamerę cofania, łączność Bluetooth i klimatyzację. Do tego dochodzi stosunkowo dobry przebieg na paliwo. Camry nie jest może najbardziej efektownym samochodem na drodze, ale to świetny wybór dla osób kupujących samochód po raz pierwszy, które dopiero przyzwyczajają się do posiadania samochodu. Większość z tych modeli posiada w standardzie system bezpieczeństwa Toyota Star Safety, który jest zbiorem technologii wspomagających kierowcę i zwiększających bezpieczeństwo, zaprojektowanych w celu zapobiegania wypadkom. Chociaż Camry jest z pewnością popularnym wyborem dla osób kupujących samochód po raz pierwszy, istnieje wiele innych wyróżniających się modeli Toyoty do wyboru, w tym Corolla, RAV4 i Highlander. W rzeczywistości Toyota zajmuje najwyższe miejsce w rankingu ogólnym wśród wszystkich marek samochodów dla osób kupujących samochód po raz pierwszy.

Nissan

Nissan to kolejna popularna marka samochodów dla początkujących, a jej Sentra sedan to solidny wybór dla kupujących po raz pierwszy. Sentra występuje w kilku różnych wariantach, w tym Sentra S, SV i SL. Cena podstawowego modelu zaczyna się od około 17 000 dolarów, natomiast najwyższy model SL jest wyceniony na 26 000 dolarów. Sentra jest wyposażona w system monitorowania martwego pola, standardowy system automatycznego hamowania awaryjnego oraz system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu w ramach inteligentnego tempomatu. Model SL jest również wyposażony w system NissanConnect, który umożliwia zdalny dostęp za pomocą smartfona do elementów sterujących klimatem w samochodzie, funkcji blokowania i odblokowywania drzwi i innych.

Mazda

Mazda to doskonały pierwszy samochód dla wielu początkujących nabywców, a Mazda3 jest jednym z najpopularniejszych modeli tej marki. Mazda3 występuje w wersji sedan i hatchback, a cena hatchbacka zaczyna się od około 18 000 dolarów. Jeśli wybierzesz model hatchback, otrzymasz również standardową kamerę cofania i kilka innych przydatnych funkcji, w tym 10-kierunkowy fotel kierowcy, 7-calowy ekran dotykowy, radio satelitarne i Apple CarPlay. Mazda jest jedną z najbardziej przyjaznych dla środowiska marek samochodów, a kilka jej modeli posiada w standardzie elektryczne lub hybrydowe układy napędowe, które pozwalają na uzyskanie dużych przebiegów.

Subaru

Wagon Outback firmy Subaru może być solidnym wyborem dla kupujących po raz pierwszy, zwłaszcza tych, którzy potrzebują trochę więcej miejsca w swoim samochodzie. Podstawowy model Outbacka jest wyposażony w standardowy silnik o pojemności 2,5 litra, który zapewnia duży przebieg, a także w standardową kamerę cofania i system bezpieczeństwa Subaru EyeSight. Cena podstawowego modelu zaczyna się od około 22 000 dolarów, ale prawdopodobnie będziesz chciał rozważyć ulepszony model 2.5i Premium, który zaczyna się od 27 000 dolarów. Modele z wyższej półki są wyposażone w dodatkowe funkcje bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, w tym hamowanie z ograniczeniem kolizji, ostrzeżenie przed zjechaniem z pasa ruchu i inne.

Wnioski

Jeśli chodzi o zakup nowego samochodu, jest wiele do przemyślenia. Przy tak wielu opcjach i funkcjach do rozważenia, może to być naprawdę przytłaczające. A jeśli jest to Twój pierwszy raz przy zakupie samochodu, chcesz mieć pewność, że zrobisz to dobrze. Więc kiedy jesteś gotowy, aby rozpocząć zakupy dla swojego pierwszego samochodu, będziesz chciał zachować te sześć marek samochodów w pamięci. Są to te, które są najbardziej popularne wśród kupujących po raz pierwszy. Pierwsi nabywcy samochodów będą prawdopodobnie ograniczeni do tych marek, ponieważ tworzą one modele klasy podstawowej, które są znacznie bardziej przystępne niż droższe samochody na rynku. Te sześć marek są dobrze znane z tego, że zapewniają niezawodne i pewne samochody, które pokochają pierwsi nabywcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.