Osobiste SPA w ogrodzie – wanna wolnostojąca lub zabudowana?

Poszukujący wanny, która będzie pasowała do spa do ogrodu, ma się do wyboru dwa podstawowe typy wanien – wolnostojącą oraz wersję do zabudowy. Obydwa rodzaje mają swoje niedociągnięcia i plusy, ale przede wszystkim są poświęcane do różnorodnego typu zastosowań. W następstwie tego tez warto przed kupnem sumiennie przemyśleć, na który wariant się zdecydować, aby w następnej kolejności uniknąć problemu z prawdopodobną wymiany wanny na inną. Na początku trzeba naznaczyć, że obydwa rodzaje wanien na ogół występują w takich samych edycjach, jeśli chodzi o wielkość, co świadczy, że nie ma w tym kontekście problemu z doborem poprawnego modelu. Nie ma również żadnej różnicy w ich funkcjach użytkowych. Główna różnica tkwi w sposobie montażu, co jednak jest bardzo ważne.

Czy spa do ogrodu w wersji wolnostojącej to należyty pomysł?

Ostatnie lata przyniosły gigantyczny wzrost popularności wanien do ogrodu w wersjach wolnostojących. Widuje się je nawet w niedużych ogrodach, a też w wielu budynkach komercyjnych. Niezmiernie obszerną zaletą takich wanien jest to, że są dostępne w atrakcyjnych cenach i można je z powodzeniem wykorzystać też w domach prywatnych, a nie wyłącznie w obiektach komercyjnych. Ich rozległą zaletą jest to, iż można je postawić właściwie wszędzie oraz nie ma w tej kwestii pokaźniejszych ograniczeń. Domowe spa na zewnątrz w ogrodzie to cudowna sprawa. Takie  Spa do ogrodu spisze się w takich miejscach jak:

  • taras,
  • zabudowane ogrody zimowe,
  • ogrody letnie,
  • chaty rekreacyjne.

Jak dostrzega się, zastosowań wanien wolnostojących jest sporo. Takie wanny są wybitnie mobilne, przez co jedynym problemem w czasie ich montażu jest wybór porządnego miejsca. Niejednokrotnie nie wypada nawet niepokoić się o przyłącza oraz budowę rur, gdyż wolno z nich korzystać w wersji, jaką napełnia się wodą, a następnie ją najzwyczajniej w świecie wypompowuje. Wanny ogrodowe są tak projektowane, żeby były uniwersalne oraz można je było zastosować nieomalże wszędzie. Oprócz tego są one na tyle nieduże, iż spokojnie zmieszczą się na przestrzeni nieprzekraczającej dwóch metrów kwadratowych, o ile mowa o najmniejszych wariantach. Są to modele przeznaczone dla jednej osoby. Spa do ogrodu można niemniej jednak wyposażyć także w wannę dla paru osób, również w wersji wolnostojącej.

Spa ogrodowe w wersji zabudowanej

Jest także możliwość wybrania modeli przeznaczonych do zabudowy. Są to wersje zaprojektowane tak, aby wolno było je swobodnie zabudować we własnym zakresie oraz są pozbawione jakichkolwiek bezużytecznych elementów, poza niecką oraz pompami wody oraz innymi mechanizmami. Są to przeważnie same niecki z odpowiednim wyposażeniem, takim jak pompy do wody. Są opracowane tak, aby wolno było je zabudować w dowolny sposób. Tego typu wanny wolno zainstalować na dwa sposoby. Wolno przygotować właściwe wgłębienie, w jakim zamontuje się wannę na równi z gruntem lub ewentualnie niewiele powyżej niego . Wolno również zainstalować wannę tak samo, jak robi się to ze prostymi wannami w pomieszczeniach, innymi słowy na poziomie gruntu. Montaż poniżej poziomu gruntu jest dosyć problematyczny, niemniej jednak możliwy do wykonania. Alternatywne wyjście również nie jest tak proste do wdrożenia, gdyż potrzebuje przygotowania dobrej zabudowy, a w związku z tym obydwie opcje kojarzą się z koniecznością wykonania pokaźnej ilości pracy.

Jakie jacuzzi warto kupić?

Jakim sposobem widać, nad wyborem rzeczowej opcji trzeba się odpowiednio zastanowić. Należy również odpowiednio przemyśleć, jaki z wariantów będzie bardziej opłacalny dla konkretnego miejsca, w którym planuje się umieścić jacuzzi. Jak wiemy zewnętrzne ogrodowe jacuzzi z hydromasażem może zajmować sporo miejsca. Dzięki takiemu wyborowi można ją zabudować, a także dokładnie dobrać do miejsca, w jakim będzie stała. Takie rozwiązania są z reguły wybierane w obiektach komercyjnych, niemniej jednak należy pamiętać, że w domowym ogrodzie, może dojść do potrzeby wprowadzenia lekkich zmian, a wtenczas trzeba by wszystko demontować. Wanny wolnostojące mają tę zaletę, iż wystarczy ją jedynie postawić i wolno już rozpocząć użytkowanie, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, można ją po prostu przestawić w inne miejsce. Jedną z różnic jest też to, że wersje wolnostojące występują w zróżnicowanych edycjach, a w tym w wariantach wybitnie fundamentalnych, jakie są przy okazji dosyć tanie. A może basen przydomowy? By rozwiązać problem kopania miejsca pod domowy basen, warto się zastanowić nad montażem zewnętrznego basenu z przeciwprądem, hydromasażami i bieżnią pływacką.